Winkler Nóra Csillagtúra
Csillagtúra
Winkler Nóra
Libri Kiadó
2011
Ha nagyképű akarnék lenni, akkor most azzal kezdeném: ilyen, amikor a hóhért akasztják. Winkler Nórának a Libri kiadó honlapján van egy állandó rovata a Nóra polca. Itt Nóra, már megjelent vagy megjelenés előtt álló könyvekről írja meg véleményét. Rövid, egyoldalas reflexiók könyvekről. Nos, én is ezt teszem az Olvasónaplómban, csak tegyük hozzá, még nem olyan magas színvonalon, mint Winkler Nóra. Több értékelését elolvastam. Egy biztos nem egyforma az ízlésünk. Alice Munro: Asszonyok, lányok élete, neki például nagyon tetszett. Csupa dicsérő szó. Hát lényegében egyetlen sorával sem értettem egyet. Egy átlagos unalmas olvasmány, novellák regénnyé fűzve, kurta befejezéssel. (Azzal együtt, hogy az írónő pár éve Nobel-díjat kapott).
No, de nem erről kell itt írnom, hiszen az olvasónaplómban ezt már megírtam. A Csillagtúráról akarok írni, Winkler Nóra könyvéről. Az egész könyvből sugárzik a modern nő (megjátszott) életérzése. Hú, de menő vagyok, de profi vagyok. Mindenben. Munka, szórakozás, vacsorafőzés. Mindenben szuper. Csak úgy átugrok
Kanadába, aztán meg kicsit kiruccanok Mexikóba, ahol olyat keresek, amit még a helyi dörzsölt taxisok sem ismernek, pedig Magyarországon világhírű, mint a tokaji bor.
Persze biztosan profi az árverésvezetésben, meg ügyes háziasszony kiállításokon, de ahogy ez egyben be van mutatva töményen, siker, siker hátán, az egy kicsit sok. Legalább egy két tévedéséről, kudarcáról írt volna, de nem. A kudarc is siker nála. No, ennyit a fanyalgásból.
A könyv egyébkén jól olvasható, jók a mondatok, jók a sztorik, és be kell vallani sokat lehet belőle tanulni. Kultúrát, profizmust, hozzáállást. Minden ambiciózus fiatal hölgynek ajánlom.
dr. Béza Dániel
Budapest, 2016-07-31